HAKKIMIZDA

Gıda üretiminde 50 yılı aşkın tecrübeye sahip olan sayın Sabri Kuytu tarafından kurulmuş bulunan "KUYTU GRUBU" şirketlerimiz hakkında kısa bilgiler;

Seda Gıda A.Ş. grubumuza ait AY-IŞIK firmasının üretimi olan zeytin ve fermantasyon ürünlerini, ilaveten kendi bünyesinde ürettiği çerez, bakliyat, baharat, salça vs. gibi ürünleriyle birlikte ihraç etmektedir. Kendi ürünleri dışında, gıda ve gıda dışı birçok ürünün de ihracatını yapmaktadır.


AY-IŞIK LTD. ŞTİ. Yenişehir/BURSA'da kurulu olup zeytin ve fermantasyon ürünlerini en sağlıklı koşullarda ve mükemmel lezzetle üretip yerli ve yabancı tüketicilerin beğenisine sunmaktadır.

SENA LTD. ŞTİ., SEDA ve AY-IŞIK ürünlerini, sayısı giderek artmakta olan SENA MARKET'lerde perakende olarak ve il bazında bayilikler vererek toptan pazarlama ve satışını yapmaktadır.

SENA RESTAURANT doğal ve lezzetli yemekleriyle, çok özel börekleri ve ızgaralarıyla, taze hazırlanmış meyve sularıyla müşterilerine hizmet etmektedir.

SEMA FOOD, Kuytu grubunun LONDRA'da bulunan firması olup, SEDA A.Ş. ve diğer Avrupa-Uzakdoğu firmalarından tedarik ettiği ürünleri gerek İngiltere, gerekse diğer Avrupa ülkelerine pazarlamaktadır.

KUYTU SEZA yine Yenişehir'de yerleşik olup, Zeytin, Turşu ve benzeri gıda ürünlerini işleyip paketleyen endüstriyel makineleri üretmekte ve satış/pazarlamasını yapmaktadır.